Sekret peelingu medycznego PRX-T33, tkwi w nowatorskiej metodzie chemicznej biorewitalizacji skóry, która łączy w sobie właściwości liftingujące z odmładzającymi, oczyszczającymi i wybielającymi. Unikalne połączenie kwasu TCA z nadtlenkiem wodoru i kwasem kojowym powoduje brak inwazyjności i występowania efektu łuszczenia skóry, przy jednoczesnym zachowaniu właściwości, takich jak rozjaśnienie czy likwidowanie przebarwień.
Docierając peelingiem do środkowej warstwy skóry, zwanej błoną podstawną, powodujemy pobudzenie receptorów do wytwarzania odpowiednich włókien i nawadniania komórek, dzięki czemu otrzymujemy widoczny efekt likwidacji zmarszczek, naciągnięcia i liftingu skóry.
Ze względu na swoje właściwości peeling PRX-T33 może być wykonywany niezależnie od warunków atmosferycznych, a zatem również w lecie, kiedy nie rekomenduje się stosowania tradycyjnych peelingów medycznych.
Skład
Podstawą substancją jest kwas trójchlorooctowy (TCA) w stężeniu 33%. Ma on działanie peelingujące (złuszczające martwy naskórek), Gdy stare komórki zostają oddzielone od reszty skóry, obecne w niej młode formy podlegają nasilonym podziałom – w ten sposób dochodzi do zwiększenia jędrności skóry. TCA używa się w kosmetologii od dawna, jednak zastosowany samodzielnie powoduje często zjawisko określane jako frosting (pojawienie się na skórze punkcików podobnych do szronu). Przy stosowaniu PRX-T33 nie dochodzi do tego dzięki nadtlenkowi wodoru.
H2O2 (nadtlenek wodoru) obecny jest w powszechnym użyciu jako woda utleniona. Redukuje ryzyko podrażnień wynikających z działania TCA, do tego usuwa zanieczyszczenia obecne w skórze, powodując że wygląda ona młodziej.
Trzecim składnikiem jest kwas kojowy – środek o działaniu rozjaśniającym, usuwającym przebarwienia. Oprócz tego jest on antyoksydantem, czyli substancją redukującą wolne rodniki, odpowiedzialne za wiele procesów związanych ze starzeniem.
Wskazania
Starzenie, utrata napięcia skóry twarzy i ciała
rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu, grzbietów dłoni oraz innych okolic ciała;
Ujędrnienie skóry dekoltu
blizny atroficzne zanikowe;
rozstępy
melasma, hiperpigmentacja skóry
defekty skóry powstałe w wyniku fotostarzenia: gruba skóra, żółtawa, pomarszczona, przesuszona, wiotka
Zalety
Możliwość stosowania peelingu przez cały rok, również latem, nie jest fotouczulający
Nieinwazyjność; zabieg jest przyjemny dla pacjenta, nie wywołuje bólu ani pieczenia
Brak okresu rekonwalescencji po zabiegu, możliwość natychmiastowego powrotu po zabiegu do codziennych czynności,
Rewelacyjny efekt liftingu i oczyszczenia skóry bez efektów ubocznych takich jak: łuszczenie, zaczerwienienie, obrzęk,
Wszechstronność stosowania w wielu defektach estetycznych
Efekty zabiegu
Zabieg pozwala przywrócić skórze jędrność i elastyczność, dzięki właściwościom odmładzającym i rewitalizującym, likwiduje zmarszczki i nawilża skórę. Pozwala również pozbyć się przebarwień, rozświetlić cerę i oczyścić pory. Peeling jest dedykowany osobom posiadającym blizny, w szczególności zanikowe, ponieważ nawadnia on komórki i powoduje wyrównanie linii skóry.
Przeciwwskazania
podrażniona skóra,
stany zapalne skóry,
opryszczka w fazie aktywnej.
uczulenie na którykolwiek ze składników,
ciąża i karmienie piersią