skincarestudio.pl

Jedyne w Bielsku-Białej i okolicach studio urody oferujące profesjonalne zabiegi kosmetyczne w oparciu o sprawdzone preparaty Dr Irena Eris Prosystem Professional.
SkinCare Studio Health&Beauty – studio urody, kosmetyczka, zabiegi odmładzające, Dr Irena Eris, Bielsko-Biała, Dr Irena Eris Prosystem Professional

ZOBACZ PRODUKTY DOSTĘPNE W NASZEJ OFERCIE

kliknij w wybrany obraz – przeniesiemy Cię na stronę z opisami produktów

MENU NAWIGACYJNE
Szukaj:

ODWIEDŹ MNIE: Bielsko-Biała, ul. Kunickiego 9/1a

NAPISZ DO MNIE: info@skincarestudio.pl

ZADZWOŃ DO MNIE: +48 571 469 935

 
SkinCare Studio Health&Beauty / DEPILACJA LASEREM, NACZYNKA

DEPILACJA LASEROWA, ZABIEGI HI-TECH, ZAMYKANIE NACZYNEK

DEPILACJA LASEREM, NACZYNKA

NOWOŚĆ w SkinCare Studio

laserowa depilacja oraz zamykanie naczynek

.

Zabiegi prowadzone przez specjalistów z certyfikatami i ogromnym doświadczeniem.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat zabiegów, a jeśli już decyzja zapadła – zadzwoń do nas i zapisz się na zabieg.

SkinCare Studio Health&Beauty - studio urody, kosmetyczka, zabiegi odmładzające, Dr Irena Eris, Bielsko

Alma Harmony
Platforma laserowa najnowszej generacji Alma Harmony wyposażona jest w dwie głowice zabiegowe : głowicę Dye VL 500-600 nm służącą do usuwania zmian naczyniowych, likwidacji rumienia oraz głowicę Nd:YAG 1064 nm służącą do zamykania naczyń głębokich, pojedynczych naczynek, oraz punktów rubinowych na twarzy i ciele.

Technologia Dye-VL – to pierwsze wąskopasmowe, pulsacyjne źródło światła. Dzięki emisji światła z przedziału od 500 do 600 nm, skóra jest minimalnie narażona na ekspozycję innych długości światła, a tym samym zabieg staje się bezpieczniejszy, z mniejszym ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. Dye-VL to głowica o dużej mocy, której foto-terapeutyczne działanie ukierunkowane jest na nieinwazyjne leczenie zmian naczyniowych oraz rumienia.

Korzyści płynące z zastosowania wiązek o różnej długości fali

Zmiany naczyniowe, niezłośliwe zmiany barwnikowe, zmiany skórne oraz nadmierne owłosienie mogą być leczone laserowo przy użyciu światła widzialnego oraz o długości fali zbliżonej do podczerwieni. Światło lasera jest pochłaniane przez oksyhemoglobinę i melaninę. Dzięki temu, w odróżnieniu od urządzeń wykorzystujących światło widzialne, zastosowanie lasera pozwala na selektywne nagrzewanie nawet drobnych fragmentów zmian. Dla zmaksymalizowania efektów zabiegu, długość wiązki dobiera się w zależności od warstwy skóry, na którą ma ona zadziałać, oraz jej struktury.

Zalecenia przed zabiegiem

• skóra powinna być wolna od wszelkich substancji (umyta, bez kremu),
• 4 tyg. przed zabiegiem należy bezwzględnie unikać promieniowania UV (Słońce, solarium),
• nie stosować samoopalacza na 14 dni przed zabiegiem,
• nie stosować substancji rozrzedzających krew (antykoagulantów, alkoholu, aspiryny),
• należy pić dużo wody.

Zalecenia po zabiegu

• przez 4 tyg. po zabiegu należy bezwzględnie unikać promieniowania UV (Słońce, solarium),
• na skórę poddaną zabiegowi należy stosować filtry UV, SPF 30 lub 50+, należy unikać ekstremalnych temperatur, takich jak sauna, wiatr czy mróz,
• przez 2 tygodnie po zabiegu zakazane jest stosowanie kosmetyków złuszczających,
• przez 2 tygodnie po zabiegu należy pić dużo wody, aby ułatwić regenerację naczyń.

Przeciwwskazania

• ciąża,
• zmiany nowotworowe, guzy niewiadomego pochodzenia,
• opalenizna, stosowanie samoopalaczy,
• przyjmowanie w przeciągu miesiąca leków (antybiotyki, sterydy, pochodne witaminy A, witamina A, leki przeciwdepresyjne, leki uczulające na kontakt ze światłem, inne),
• przyjmowanie w przeciągu miesiąca preparatów zielarskich (herbaty ziołowe, napary, herbatki odchudzające, leki przeciwdepresyjne, maści z dziurawcem, inne)
• choroby dermatologiczne: bielactwo, łuszczyca, otwarte rany, stany zapalne skóry, zmiany alergiczne, fototoniczność (wrażliwość skóry na słońce),
• choroby ogólnoustrojowe: cukrzyca, nadciśnienie, rozrusznik serca, epilepsja,
• choroby wirusowe: opryszczka, HIV,
• skłonności do powstawania blizn, bliznowców,
• stosowanie preparatów z retinolem typu maść, krem

System VariLite™ zapewnia

niezawodność, efektywność zabiegu oraz uniwersalność pod względem zastosowań klinicznych.

Inne zalety systemu VariLite™ to:
• technologia diodowa,
•wysoka moc oraz krótkie impulsy umożliwiające selektywną fototermolizę oraz eliminujące ryzyko wystąpienia sińców i wybroczyn pozabiegowych.

Więcej o technologii i laserze

Technologia Nd:YAG – laser Nd:YAG ma przedłużony czas trwania długiego impulsu co zapewnia głębsze przenikanie i silniejszy efekt termiczny. Ułatwia to redukcję głębokich zmian naczyniowych. Dodatkowo, oksyhemoglobina łatwiej wchłania światło podczerwone 1064 nm przy względnie niskiej absorpcji przez melaninę, co wywołuje fototermolizę chromoforu hemoglobiny bez uszkadzania naskórka. Aplikator posiada unikalną soczewkę z ukierunkowanym promieniem, znacznie poprawiając widoczność naczyń krwionośnych pod skórą. Jednoczesnego chłodzenie kontaktowego minimalizuje, ryzyko działań ubocznych, zapewniając pacjentowi komfort zabiegu. Wskazania: zamykanie naczyń głębokich na nogach.

System laserowy VariLite jest najbardziej zaawansowanym i wszechstronnym laserem półprzewodnikowym na rynku.

System VariLiteTM firmy Iridex (USA) stanowi kompleksowe rozwiązanie w dziedzinie laserowego leczenia zmian skórnych. Znajduje zastosowanie w terapii wielu schorzeń, m. in. przy leczeniu zmian naczyniopochodnych, zmian naczyń kończyn dolnych, łagodnych zmianach barwnikowych, zmianach skórnych.

Zastosowania kliniczne Laser o podwójnej długości fali VariLiteTM wytwarza wiązkę zieloną o długości fali 532 nm oraz wiązkę podczerwoną 940 nm, co pozwala zoptymalizować parametry zabiegowe w zależności od wskazań klinicznych:

Wiązka 532 nm znajduje zastosowanie przy leczeniu zmian naczyniopochodnych, zmian barwnikowych, zmian skórnych, trądziku.

Wiązka 940 nm znajduje zastosowanie przy leczeniu głębiej położonych oraz większych naczyń krwionośnych (0,3-1,5 mm średnicy), w tym zmian naczyniowych kończyn dolnych, oraz przy usuwaniu włosów z małych powierzchni ciała.

Laser ten umożliwia bezoperacyjne zamykanie naczynek. Zamknięte naczynko ulega resorpcji, czyli wchłonięciu i po pewnym czasie znika. Ta bezinwazyjna metoda daje bardzo dobre efekty kosmetyczne i lecznicze.

Wiązka lasera o określonej długości fali przechodzi przez skórę, nie uszkadzając jej. W sposób wybiórczyw zetknięciu z barwnikiem krwi – hemoglobiną, zamienia się w ciepło powodując obkurczenie itrwałe zamknięcie naczynia. Skoagulowane, czyli zamknięte naczynie jest już zniszczone na zawsze. Potrzeba jedynie czasu, żeby uległo resorpcji, czyli naturalnemu wchłonięciu przez organizm, co oznacza że rumień znika.

Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie lub zasinienie skóry, uzależnione jest to od wielkości i głębokości zmian naczyniowych, które ustępuje po kilku dniach.

Cennik zabiegów depilacji laserowej

PUNKTY RUBINOWE - pojedyncza zmiana

40

POJEDYNCZE NACZYNKO

50

NOS

200

POLICZKI

300

CAŁA TWARZ

400

DEKOLT

250

UDA

300-450

ŁYDKI

300

Aby uzyskać pożądany efekt zaleca się wykonanie serii zabiegów depilacji laserowej – od 5 do 8 zabiegów co 5-6 tygodni. Ilość zabiegów oraz ich efekt zależy od wielu czynników takich jak: gospodarka hormonalna, fototyp, ilość, kolor, grubość włosów oraz indywidualne predyspozycje. Nie jest możliwe usunięcie 100 % włosów. Niewielki odsetek włosów, które zostają po serii zabiegów depilacji laserowej to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, które są zdecydowanie mniej widoczne i znacznie wolniej rosną. W ciągu całego życia człowieka uśpione dotąd mieszki włosowe mogą się reaktywować produkując tym samym nowe włosy. Dlatego po zakończeniu serii zabiegów po kilku latach może być potrzebny zabieg przypominający.

Laser diodowy LightSheer DESIRE® to innowacyjny, najnowszy produkt z rodziny laserów LightSheer amerykańskiej firmy Lumenis, uznawany za najmocniejszy i najskuteczniejszy na świecie system do trwałego usuwania owłosienia.
Jest to laser medyczny posiadający dwie głowice zabiegowe: 9x9mm oraz 22x35mm. Pierwsza z głowic to LightSheer ET, o wymiarach 9×9 mm z systemem chłodzącym, która służy do skutecznej i precyzyjnej depilacji dowolnych obszarów ciała, jak również miejsc trudno dostępnych. Druga głowica LightSheer HS łączy w sobie bardzo dużą powierzchnię zabiegową 22×35 mm i podciśnienie Vacum. Pozwala to na szybką, bezbolesną i trwałą depilację dużych powierzchni ciała, przy jednoczesnym wyeliminowaniu dyskomfortu pacjenta i radykalnym skróceniu czasu oddziaływania cieplnego wiązki laserowej. Laser posiada certyfikat bezpieczeństwa FDA (Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków),wydany przez Amerykańską Akademię Chirurgii Kosmetycznej oraz przez Amerykańskie Stowarzyszenie Dermatologów i Chirurgów Estetycznych.

Cennik zabiegów depilacji laserowej

Przygotowanie do zabiegu

• Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu epilacji, ale wskazane jest zostawienie kilku włosów w celu oceny ich koloru i grubości
• Włosów nie można wyrywać (pęsetą, woskiem, depilatorem mechanicznym) przez okres 4 tygodni. Można natomiast je golić lub przycinać nożyczkami
• Stosowanie kremów lub maści z witaminą A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne) jak również stosowanie kremów z witaminą C i kwasami owocowymi w miejscu depilacji powierzchni wymaga 3 tygodni przerwy przed zabiegiem
• Peelingi należy odstawić 1 tydzień wcześniej
• Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem
•Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła i takim działaniu (dziurawiec, nagietek, skrzyp, pokrzywa min. w herbacie Figura1,2 )wymagają odstawienia na 3 tygodnie przed zabiegiem
• Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazania do zabiegu. Zabieg jest możliwy 1 miesiąc po infekcji.
• Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha i podrażniona. Co najmniej tydzień przed zabiegiem należy stosować preparaty i balsamy nawilżające aby skóra była w dobrej kondycji
• Skóra nie może być świeżo opalona, należy zrezygnować z opalania (słońce, solarium) minimum na 4 tygodnie przed zabiegiem, samoopalacz minimum na 2 tygodnie przed zabiegiem

W przypadku stosowania jakichkolwiek leków należy skonsultować się z lekarzem !

Postępowanie po zabiegu

• Bezpośrednio po zabiegu na skórze występuje obrzęk i /lub rumień, który ustępuje po 2 – 3 godzinach. W miejscach ujść włosów może się pojawić obrzęk okołomieszkowy, który jest normalną reakcją
• Opalanie jest bezwzględnie przeciwwskazane do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie należy stosować kremy z filtrami anty-UVA i B z filtrem 50
• Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry oraz/lub strupki. Wszystkie objawy powinny ustąpić do 2 tygodni po zabiegu. W tym czasie należy skórę traktować delikatnie
• Myć żelem bezmydłowym lub tonikiem, albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą, skórę należy delikatnie osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób
• Nie stosować dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu (jeśli depilacja dotyczyła pach)
• Stosować krem lub maść Alantan Plus, albo Bepanthen czy Penthenol

Przeciwwskazania

• Włosy rude, siwe, blond
• Występowanie schorzeń związanych z wrażliwością na światło
•Zaburzony stan zdrowia skóry w wyniku chorób lub innych przyczyn
• Skóra ze skłonnością do przebarwień
• Wszczepienie rozrusznika serca/pompy insulinowej/implantów
• Ciąża i karmienie piersią
• Choroby nowotworowe
• Cukrzyca
• Padaczka
• Stosowanie chemioterapii lub radioterapii w okresie 5 lat poprzedzających zabieg
• Leczenie hormonalne (indywidualna terapia hormonalna z wyłączeniem leków antykoncepcyjnych)
• Leczenie chorób tarczycy
• Leczenie niepłodności
• Terapia doustna retinoidami (Roaccutane)
• Terapia miejscowa kremami z witaminami A, C, kwasami owocowymi lub lekami złuszczającymi
• Przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
• Przyjmowanie antybiotyków w okresie ok.2 tygodni poprzedzających zabieg
• Przyjmowanie środków pochodzenia ziołowego (zawierających w składzie dziurawiec, nagietek)
• Przyjmowanie leków fotouczulających (m.in. metronidazol, biseptol, niektóre antydepresanty, leki neurologiczne)
• Świeża opalenizna lub stosowanie samoopalacza w okresie miesiąca poprzedzającego zabieg
• Depilacja miejsca zabiegu (pęseta, wosk depilator mechaniczny) w okresie min. 2 tygodni poprzedzających zabieg
• Dermatologiczne zmiany skórne: /bielactwo, łuszczyca, opryszczka, zmiany barwnikowe, marmurkowa skóra /reticularis/
• Fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry
• Choroby autoimmunologiczne (RZS, toczeń rumieniowaty, sklerodermia)
• Aktywne infekcje skóry
• Ostre stany zapalne skóry
• Przerwanie ciągłości naskórka
• Otarcia naskórka
• Zmiany na tle alergicznym

Cennik zabiegów depilacji laserowej

POŚLADKI

150

KLATKA PIERSIOWA /tors/

199

PACHY

99

LINIA BIKINI

99

BIKINI GŁĘBOKIE

150

OKOLICE INTYMNE MĘSKIE

200-300

WĄSKIK

60-80

BRODA /kobiety/

100-150

BRODA /mężczyźni/

200-250

SZYJA

100-200

WĄSIK + BRODA /kobiety/

150

ŁYDKI

199

UDA

199

CAŁE NOGI

399

PLECY

199

BRZUCH

150

KLATKA PIERSIOWA + BRZUCH

300

RAMIONA

150

PRZEDRAMIONA

150
Data:

13 grudnia 2019

Tagi:

depilacja laserowa, este, zabiegi hi-tech, zamykanie naczynek